Knorr-Bremse v České republice

V červnu 2010 byl slavnostně otevřen nový závod Knorr-Bremse ČR v Liberci. Tímto krokem dala Knorr-Bremse GMBH najevo že i v období krize chce pokračovat s tradicí Knorr-Bremse v České republice.

Těšíme se na spoustu úspěchu v dalších letech našeho působení v automobilovém průmyslu.

Historie Knorr-Bremse GMBH

Společnost KNORR-BREMSE byla založena v roce 1905 inženýrem Georgem Knorrem. V současné době je předním světovým výrobcem brzdových systémů pro kolejová a užitková vozidla. V roce 2006 dosáhl koncern Knorr Bremse celosvětového obratu 3,1 miliardy EUR při celkovém počtu 13 000 zaměstnaců ve 47 společnostech.

Společnost KNORR-BREMSE, Systém pro užitková vozidla, ČR, s.r.o. v Hejnicích byla v roce 1993 založena jako joint venture s firmou ATESO a.s., dnes je 100% dceřinou společností firmy KNORR-BREMSE Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH, Mnichov.

Historie Knorr-Bremse v České republice

1957 Začátek strojírenské výroby v Hejnicích. Výroba hydraulických a mechanických zvedáků

1968 Výroba vzduchotlakových brzdných systémů pro nákladní a užitková vozidla

1970-1990 Náš podnik se stal monopolním výrobcem některých přístrojů vzduchotlakových brzdových systémů na československém trhu. Nejdůležitějšími zákazníky byli: AVIA, KAROSA, LIAZ, TATRA.

1990-1991 Vlivem politických změn a cenové liberalizace klesla poptávka na 20%. Podnikové vedení ATESA Jablonec uvažovalo o úplné likvidaci hejnického závodu

1991 Zahájení součástkové kooperace pro závod Knorr-Bremse Aldersbach v SRN

1993 Vznik společného podniku Knorr-Autobrzdy Jablonec s majoritním podílem (67%) Knorr-Bremse Mnichov

1998 Knorr-Bremse Mnichov odkoupila zbývající podíl společnosti a vznikla Knorr-Bremse Systémy pro užitková vozidla, ČR, s. r. o. se sídlem v Hejnicích, vlastněná 100% Knorr-Bremse Mnichov

Výroba hlavních brzdičů (MB), posilovačů spojky (VG), membránových válců (BS) a vysoušecích patron (FP). Doplňujícím výrobním programem jsou přístroje ATESO a součástková kooperace pro další evropské závody Knorr-Bremse

2009 Knorr-Bremse ČR v začátkem roku 2009 rozjela ambiciózní projekt relokace závodu do nové lokality. Koncem roku se firma úspěšně přestěhovala do nového závodu v průmyslové zóně Liberec sever.

Máte nějaké otázky?

Rádi Vám je zodpovíme.

Share